WordPress Web Tasarım

WordPress web tasarım üzerine projeler geliştirebileceğiniz en gelişmiş içerik yönetim sistemidir. WordPress ile kişisel web sitelerinizi oluşturabilirsiniz. WordPress ile kendi bloğunuzu kurabilirsiniz. Kurumsal ve Kişisel sayfalarınızı oluşturabilirsiniz. Web tasarım uzmanları tarafından wordpress üzerine geliştirilen binlerce wordpress temaları vardır. Bu temalarla kurumsal kimliğinize uygun tasarımları satın alarak web sitelerinizi oluşturabilirsiniz.

WordPress alt yapısı seo uyumludur. Google’nin istediği kriterlere uygun alt yapısı olduğu için üst sayfalara çıkmanız için eklentiler ve özgün makaleler yazarak başarıyı elde edebilirsiniz. Tabiki de bunun için algoritmanızı ve odak kelimelerinizi doğru seçmenizde çok önemlidir. WordPress ile tema seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken, yapımcının desteği ve temanın üstün özelliklerde olmasıdır. Bu sayede web sitelerinizi doğru şekilde tasarlayarak ziyaretçilerinizi memnun edebilirsiniz. Doğru web tasarım ile doğru müşterilerinizi kazanmaya hemen başlarsınız.

WordPress ücretsiz bir kaynaktır. Yalnız içeriğinde gelişmiş tasarım ve yazılım kullanmak istiyorsanız, kurumsal web tasarım firmalarına ihtiyacınız olacaktır. WordPress kendi bünyesinde verdiği ücretsiz temalar, tasarım konusunda çok zayıftır. Bu yüzden kendi kimliğinize özel web siteleri çıkartmak istiyorsanız ya web tasarım programlarını bilmeniz gerekecek, ya da web tasarım firmasıyla anlaşmanız gerekecektir.

WordPress yönetim paneli çok kolay kullanımlı ve bol seçeneği olan bir paneli vardır. Panel içeriğinde, yazılar, sayfalar, kategoriler ve etiketler oluşturabilirsiniz. Ortam kütüphanesinde web siteniz için yüklediğiniz tüm resimleri burada saklamaktadır. Resimlerinizi yazınıza eklediğinizde ise otomatik alt etiketi ekleyerek, seo da bir artı sağlamaktadır. Bu da kullanıcılar için çok güzel bir yapıdır. Alt etiketi oluşturmanıza bir daha gerek kalmayacaktır. Görünüm menüsünden mega menüler oluşturulabilir ve alt menülere dropdown alt kategorinizi sürükle bırak yaparak oluşturabilirsiniz. Ayarlar kısmından ise, web sitenizle ilgili genel ayarları yapılandırabilirsiniz. Genel bölümünden web sitenizin anahtar kelimelerde arama motorlarında hangi terimlerde çıkmanızı istiyorsanız onu yazmalısınız. Bu şekilde üst meta title ve içeriğiniz uyumlu olacağından üst sayfalarda olma şansınızda çok artmaktadır. Yazma bölümünden, yazı kategorilerinizi ve yazı biçimlerinizi seçebilirsiniz, bu bölümde yapmanız gereken asıl bir şey yoktur. Okuma bölümünde ise, anasayfanızın siteniz açıldığında hangi sayfa olmasını istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz. Buradaki en önemli ayrıntı ise, Arama motoru görünürlüğünü aktif etmiyoruz. Aktif edersek arama robotları sitenize girmez. Bu da arama motorlarında gözükmeyeceğiniz anlamına gelir. Tartışma bölümünden, yorumları aktif edebilirsiniz. Ortam bölümünden, yükleme seçeneklerini belirleyebilirsiniz. Aylık ve yıllık bazında tutarsanız, daha sağlıklı olacaktır. Kalıcı bağlantılar ise seo için en önemli bölümdür. Buradan yazı ismini seçerek /%postname%/ yapmalısınız. Bu ayar doğrultusunda, web sitelerinizin URL’si başlığınızla aynı olacaktır.

Paylaş:

Yorumlar

8 Yorumlar

  • Diğer yazılarınız gibi bu yazınızda çok iyi olmuş. Site altyapım şuan joomla. Ben bunu yazınızda ki gibi WordPress alt yapısına geçirmek istiyorum. bu konu için bana yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

  • Google için WordPress ayrı bir yere sahip. Ayrıca WordPress temaları da diğer temalardan çok daha iyi gözüküyor. Kurumsal sitem için sizden WordPress web tasarım desteği almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

  • Pardon, kusuruma bakmayın ben pek bilgili değilimdir bu konularda. Sözüne ettiğiniz WordPress ücretsiz bir kaynaktır demişsiniz. Peki bunu nerden edinebilirim?

  • Web tasarımla ilgilendiğim için birçok farklı yazı okudum ve okuyarak birşeyler öğrenmeye çalıştım. Sizin sayfalarınızı ve web tasarım hakkındaki yazılarınızı da uzun zamandır takip ediyorum. Faydalı şeyler keşfettim ve açıklayıcı yazılarınız sayesinde bilgilerime yenilerini ekledim. Teknik bilgilerim oldukça zayıftı ve sizin aşamalı olarak anlatmalarınız sayesinde kurulumu da kendi başıma başardım. Paylaştıklarınızı takip ediyorum, teşekkürler.

  • Blog sayfanızı yeni keşfettim ve oldukça faydalı bilgiler olduğunu gördüm. Özellikle sade bir dille anlatmanız da çok başarılı olmuş. Tekniği zayıf kişiler de bu yazılardan faydalanarak birçok işlemini halledebilir, ben de aynı şekilde. Teşekkürler paylaşımlar için.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir