WordPress Localhost Kurulumu

WordPress, cms açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemidir. WordPress ile kişisel ve kurumsal web tasarım yapabilirsiniz. WordPress konularında destek alabileceğiniz binlerce kaynak bulunmaktadır. Yönetim panelinizden yeni eklenti ekle seçeneğine tıklayarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda eklentiler bulabilirsiniz. WordPressin en güzel yanı ise ücretsiz olmasıdır. Özellikle alt yapısı Google’nin sevdiği alt yapıdır. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde kendi web sitelerinizi oluşturabilirsiniz. WordPress için yazılmış bir çok seo eklentileri bulunmaktadır. Bu eklentilerin doğru yapılandırılması sayesinde Google arama motorlarında faydasını görürsünüz. WordPress sitenizde olması gereken en önemli eklentilerden biride yoast seo eklentisidir. Bu eklentiyi doğru optimize ederek ve özgün yazılar yazarak üst sayfalarda kalıcı olabilirsiniz.

WordPress üzerine yapılmış binlerce tema bulabilirsiniz. Yalnız bu temaları kendinize göre editleyebilmeniz için, yazılım ve tasarım bilginiz olmalıdır. WordPress alt yapısı PHP yazılım diliyle yapılmıştır. Web siteleriniz için özel arayüz tasarlamak isterseniz, php yazılımı öğrenmelisiniz. Bu yüzden PHP ‘yi iyi bilen yazılımcılar temalar üzerinde rahatlıkla değişiklik yaparak, profesyonel web siteleri ortaya çıkartabilirler. Bunların yanında tasarım bilgisi ve hayal gücünüzde çok önemlidir. Fireworks, Photoshop gibi tasarım programlarını iyi derecede bilmeniz, web sitenizde özel slide ve benzeri tasarımları oluşturmanızda büyük paya sahiptir. Böylece kurumsal kimliğinize özel web tasarımı ve seo konusunda da profesyonel web sitesi ortaya çıkartırsınız. Kurumsal tasarım ve doğru alt yapı ile ziyaretçileriniz web sitenizden memnun kalacaktır. Web sitenizde kullanıcılara yönelik vereceğiniz faydalı bilgilerle de ziyaretçilerinizin sayfanızdan durma oranını arttırabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizde sitenizde uzun süre kalan kullanıcılar seo açısından %100 fayda sağlamaktadır. Bu şekilde ziyaretçi bazlı seo taktikleri uygulayabilirsiniz. Ziyaretçiyi memnun eden web sitesi de Google tarafından sevilen web siteleridir.

Aşağıda paylaştığımız video’da kullanıcılara wordpress garantiwebtasarim.com kurulumu ve kalıcı bağlantılar hakkında doğru ayarlamaları göstermekteyiz. WordPressi kurmanız için öncelikle, xampp serverı kurmalısınız. Xampp serverı kurmak için https://www.apachefriends.org/tr/download.html adresine giderek indirebilirsiniz. İndirdikten sonra kurulumu çok basittir. C:/xampp/htdocs klasörüne giderek tüm dosyalarınızı burada toplamalısınız. Xampp programını açarak, Apache ve Mysql i start diyerek aktif etmeniz yeterlidir.

Wordpessi https://tr.wordpress.org/ adresinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra dosyaları çıkartıp anadizin olan htdocs klasörüne aktarmalısınız. Sonrasında bir veri tabanına ihtiyaç duyulacaktır. Tarayıcı link kısmına garantiwebtasarim.com/phpmyadmin yazarak veritabanları na tıklayıp, yeni veri tabanı ekleyeceksiniz. Sonrasında tekrar garantiwebtasarim.com yazarak kuruluma başlayabilirsiniz. WordPress kurulum ekranı gelecektir. Config kurulumu yapmanız için Başlayalım! butonuna tıklamalısınız. Sonrasında oluşturduğunuz veri tabanı ismi kullanıcı adınızı ve parolanızı girmelisiniz. Bilgileri girdikten sonra, site başlığı için ve kullanıcı şifresi için ekran gelecektir. Bu bilgileride doldurduktan sonra, WordPress’i Kur diyerek sitemizi oluşturmuş oluyoruz. Yönetim paneline giriş yaparak, ayarlar – kalıcı bağlantılar sekmesine girerek, yazı ismini seçiyoruz ve değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak sitemizi yapılandırıyoruz.

Paylaş:

Yorumlar

4 Yorumlar

  • Çok güzel bir anlatım olmuş. Videonuzu izleyerek bende sitem için garantiwebtasarim.com ile WordPress kurmaya başardım. Tüm her şeyi baştan sona mükemmel şekilde anlatmışsınız. Teşekkür ederim.

  • Bu tür teknik yazılarda genellikle anlaşılmaz ve zor bir terimsel dil kullanılır. Siz bu durumu en aza indirerek anlaşılır bir yazı ortaya koymuşsunuz öncelikle bu konuda teşekkür ederim. Yüklediğiniz video sayesinde sorunsuz bir kurulum oluşturdum. Baştan sona her detayı anlattığınız için hiç zorlanmadım ve bu sayede wordpress kurulumunda bir sorunla karşılaşmadım. WordPress hakkındaki diğer yazılarınızdan da faydalanarak güzel bir site oluşturmaya çalışacağım. Eğer anlayamadığım veya başaramadığım bir nokta olursa sizinle irtibat kurmaya çalışacağım, umarım başarılı olurum.

  • Video eklemeniz çok güzel olmuş, kurulumu çok daha basit ve düzgün bir şekilde gerçekleştirdim. Teşekkürler…

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir