White Hat Seo Nedir?

White Hat Seo, web sitenizde yaptığınız yasal ve en etkili seo optimizasyon çalışmasıdır. White Hat, yani adından da anlaşılacağı gibi Beyaz Şapka anlamını taşımaktadır. Bu seo tekniklerini uygulayarak ilk sıralarda kalıcı olabilirsiniz. White Hat Seo çalışması en etkili seo çalışmasıdır. Yalnız bu çalışma da çok dikkatli olarak içeriklerinizi optimize etmelisiniz.

White Hat Seo çalışmaları, içeriğinizin tamamen özgün olmasına, güncel olarak içeriğinizin eklenmesine, içeriklerinizde tamamen özgün resim kullanımına, etiketleme sistemlerinizin uyumluluğuna, web sitenizle alakalı backlinklerinize ve gerçek ziyaretçi bazlı spam oluşturmayacak yorumlara dayanır. Bu yüzden içeriğinizi Google’nin istediği standartlarda kopya olmayacak şekilde, eklemeniz gerekir. Doğal yollarla yapılandıracağınız web sitenizin içeriği hedeflediğiniz anahtar kelimeyle de tamamen uygun olmalıdır. Böylece üst sıralarda yerinizin kalıcı olması daha kolaylaşır. Yapılan web tasarım çalışmalarında bu alt yapı üzerinden gidilirse faydasını rahatlıkla görebilirsiniz. White Hat Seo ile web sitenize kaliteli seo uygulamış olur. Sitenizin sandboxa girme ihtimali yoktur.

White Hat Seo nun etkisini görebilmeniz biraz zaman alabilir, Ama üst sıralarda kalıcı olabilmeniz için yapılan en etik seo çalışmasıdır. Web sitenizin içeriği en az 300 kelimeden oluşmalı ve özellikle içeriiniz kopya olmamalıdır. Web sitenizde kullanacağınız resimlerde kesinlikle alt etiketi olması gerekir. Zira kullanılmazsa, faydasını göremezsiniz. Alt etiketi koyarak Google botlarının anlamasını sağlamalısınız. Web sitenizden dışarı vereceğiniz backlinkler, yaptığınız işle alakalı bir web sitesine vermelisiniz. Web sitenize giren ziyaretçilerin fayda sağlayacağı içerikler oluştururak, yorum yapılmasına teşvik etmelisiniz. Böylece içeriğiniz daha hızlı indexlenecektir. Google nezdinde daha çabuk ilerleme kaydedeceksiniz. Web sitenizde görünmez metin linki kullanmamalısınız. Site içi vereceğiniz backlinlerde doğru standartlarda yapılmalı, bir yazı içerisinde 3 ten fazla link kullanımı yapılmamalıdır.

Web sitenize yapacağınız White Hat Seo taktiği üst sıralarda belirttiğimiz standartlarda yapılması için gereken önemli sistemdir. Bu yüzden içeriklerinizi doğru yapılandırmalısınız. Sitenizde illegal yollardan kopya içerik ve benzeri hacklink çalışmaları yaptırmamalısınız. Eğer yaptırırsanız White Hat Seo nun faydasını göremezsiniz. Google site içi yapılan illegal çalışmaların robotları sayesinde rahatlıkla çözebilecek programlamada ayarlanmıştır. Böylelikle kötü yapılan çalışmalar sizleri sandboxa sokarak, sitenizi tüm kelimelerden internet ortamından silecektir. Doğal olun, sitenizin içeriğinizi zenginleştirin ve kopya içerik kullanmayın.

Paylaş:

Yorumlar

5 Yorumlar

  • Doğru çalışmalarla üst sıralara çıkmak için öğrenilmesi gereken white hat seo çalışmasını paylaşarak beni çok mutlu ettiniz. Sitemdeki çalışmaları bu şekilde yaptığımda yazılarımın üst sayfalarda çıktığını çabuk farkettim. Başarılı ve Doğru bilgiyi veren firmaları daima takdir etmişimdir. Herşey için teşekkür ediyorum.

  • Web sitem için yaptığım çalışmalar genellikle paylaştığınız şekildeydi, sadece yazı içindeki kelimeler kısaydı. Buradan gördüğüm 300 kelimelik yazıyı biraz kendime zaman ayırarak değiştirdim ve şu an gerçekten faydasını görüyorum. Böylesine faydalı bilgiyi anlattığınız için teşekkür ederim.

  • Bu makalenizi okuyalı 5 gün oldu. Özellikle “ziyaretçileri yorum yapmaya teşvik etmelisiniz” cümlesi beni çok düşündürmüştü. Aynı gün sitemdeki yorum uygulamasını değiştirdim ve son eklediğim yazıları da biraz daha yoruma teşvik edici şekilde yazmaya başladım. İnanır mısınız hem yorumlar arttı hem de sitede gözle görülür bir şekilde hareketlilik yaşanmaya başladı. Gerçekten teşekkür ederim böyle güzel bir bilgiyi kendinize saklamadığınız ve paylaştığınız için.

  • Seda hanım çok güzel bi yere değinmiş, ziyaretçilerin yorumları oldukça önemlidir. Sitenin yükselmesine en büyük katkı yorumlardadır. Size tavsiyem, eğer sitenizin gerçekten yükselmesini istiyorsanız; sitenizde herkese hitap edebilicek ve tartışmaya açık konuları işlemenizi öneririm. Bu sayede siteniz hem bayat kalmaz, hemde gerçek bir yükseliş elde eder. Bu arada yazınız çok faydalı olmuş elinize sağlık. Umarım genç arkadaşlar gerekli bilgileri edinebilirler. Saygılar.

  • Bu kadar karışık bir konuyu böyle sade bir anlatımla paylaştığınız için sağolun. Aynı konuyu 3 sitede okudum. Ancak sizde doğru düzgün anlayabildim.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar