White Hat Seo Nedir?

White Hat Seo, web sitenizde yaptığınız yasal ve en etkili seo optimizasyon çalışmasıdır. White Hat, yani adından da anlaşılacağı gibi Beyaz Şapka anlamını taşımaktadır. Bu seo tekniklerini uygulayarak ilk sıralarda kalıcı olabilirsiniz. White Hat Seo çalışması en etkili seo çalışmasıdır. Yalnız bu çalışma da çok dikkatli olarak içeriklerinizi optimize etmelisiniz.

White Hat Seo çalışmaları, içeriğinizin tamamen özgün olmasına, güncel olarak içeriğinizin eklenmesine, içeriklerinizde tamamen özgün resim kullanımına, etiketleme sistemlerinizin uyumluluğuna, web sitenizle alakalı backlinklerinize ve gerçek ziyaretçi bazlı spam oluşturmayacak yorumlara dayanır. Bu yüzden içeriğinizi Google’nin istediği standartlarda kopya olmayacak şekilde, eklemeniz gerekir. Doğal yollarla yapılandıracağınız web sitenizin içeriği hedeflediğiniz anahtar kelimeyle de tamamen uygun olmalıdır. Böylece üst sıralarda yerinizin kalıcı olması daha kolaylaşır. Yapılan web tasarım çalışmalarında bu alt yapı üzerinden gidilirse faydasını rahatlıkla görebilirsiniz. White Hat Seo ile web sitenize kaliteli seo uygulamış olur. Sitenizin sandboxa girme ihtimali yoktur.

White Hat Seo nun etkisini görebilmeniz biraz zaman alabilir, Ama üst sıralarda kalıcı olabilmeniz için yapılan en etik seo çalışmasıdır. Web sitenizin içeriği en az 300 kelimeden oluşmalı ve özellikle içeriiniz kopya olmamalıdır. Web sitenizde kullanacağınız resimlerde kesinlikle alt etiketi olması gerekir. Zira kullanılmazsa, faydasını göremezsiniz. Alt etiketi koyarak Google botlarının anlamasını sağlamalısınız. Web sitenizden dışarı vereceğiniz backlinkler, yaptığınız işle alakalı bir web sitesine vermelisiniz. Web sitenize giren ziyaretçilerin fayda sağlayacağı içerikler oluştururak, yorum yapılmasına teşvik etmelisiniz. Böylece içeriğiniz daha hızlı indexlenecektir. Google nezdinde daha çabuk ilerleme kaydedeceksiniz. Web sitenizde görünmez metin linki kullanmamalısınız. Site içi vereceğiniz backlinlerde doğru standartlarda yapılmalı, bir yazı içerisinde 3 ten fazla link kullanımı yapılmamalıdır.

Web sitenize yapacağınız White Hat Seo taktiği üst sıralarda belirttiğimiz standartlarda yapılması için gereken önemli sistemdir. Bu yüzden içeriklerinizi doğru yapılandırmalısınız. Sitenizde illegal yollardan kopya içerik ve benzeri hacklink çalışmaları yaptırmamalısınız. Eğer yaptırırsanız White Hat Seo nun faydasını göremezsiniz. Google site içi yapılan illegal çalışmaların robotları sayesinde rahatlıkla çözebilecek programlamada ayarlanmıştır. Böylelikle kötü yapılan çalışmalar sizleri sandboxa sokarak, sitenizi tüm kelimelerden internet ortamından silecektir. Doğal olun, sitenizin içeriğinizi zenginleştirin ve kopya içerik kullanmayın.

Paylaş: