Web Tasarımının Geleceği: 2019-2020 İlk 3 Trend

Web tasarımcıları her zaman trendlerin ne anlama geldiği konusunda isteklidir. Trendleri takip ederken kalabalığın bir parçası olduğunuz hisseder ve böylece tasarımınızı dahada iyi geliştirirsiniz. Bazıları, yaratıcılığın web tasarımının ne anlama geldiği konusunda hemfikir olabilirler.

Öte yandan, Einştein’ın söylediği gibi “kaynaklarınızı nasıl gizleyeceğinizi bilmek yaratıcılıktır” ve aynı zamanda tasarımı en yeni trendlere göre yapmak işinizi daha mükemmel hale getirir. Ve dürüst olmak gerekirse, riskli bir meydan okumadır.

Her neyse, özellikle web tasarımında son trendlerin neler olduğunu bilmek sadece bir zaman meselesi; Hangisini benimseyeceğinize ve uygulayacağınıza karar vermek, bir web tasarım ajansının kültürel inançları, bir tasarımcının yaklaştığı stiller ve ilham verici temyizler hakkında gerekirse çok konuşulur.

2019-2020 için Web Tasarımda en çok öne çıkan 3 özelliği tanımladık ve açıkladık:

1 – 3D Boyutlu Çizimler

Çok uzun zaman önce düz çizimler ve tasarımlar modaya uygun seviyeye getirilmiş olsa bile, 3D çizimler dijital dünyayı ve insanları bir araya getiren yeni bir trend tasarımlar olarak ortaya çıkıyor.

Bu eğilim büyük şirketler tarafından giderek daha fazla kullanılmaya başlandı, daha iyi bir UX sağladığı için, tek bir resimdeki mesajı anlamak kolay, neşeli ve açık görünüyor.

Nitekim, bu web tasarım trendini özümsemek için bu kadar kolaylaştıran şey aslında kullanıcıları üründe göstermesi ve bu şekilde ürünün erişilebilir ve kullanımı kolay olduğu konusunda açık bir mesaj göndermesidir.

2 Markalama

Eğer son 2-3 yılda logoların ve marka kimliğinin nasıl geliştiğine daha yakından bakacak olursanız, iş ne kadar ciddi olursa olsun, çoğunun eğlenceli göründüğünü fark edeceksiniz.

Bazı yeni girişimler ve şirketler logolarını daha ciddi ve sağlam bir şeye dönüştürdü.

Çoğu zaman yazı tipleriyle ilgilidir, ancak logoya da dokunuyor, en azından bazı durumlarda. Uzun zamandır bu şekilde değişen en ikonik marka Microsoft’un en bilinen ürünü: Windows.

Ancak Windows’un tasarımını nasıl değiştirdiğine dair bu uzun öyküyü diğer markalar da takip etti ve bunu yapmanın nedeni, işiniz için önceden konuşan ve daha fazla güven veren sağlam, kurumsal bir görüntü sağlamak.

Ayrıca, bir şirketin kurumsal kimliğini yeniden markalaştırmanın başka bir nedeni de işletme vadesidir. İşletmeniz başka bir seviyeye ulaştığında, herkese anlatacağı bir değişiklik yapmanın zamanının geldiğini biliyorsunuzdur.

MailChimp aslında pek çok değişiklik geçirdi ve bu eğilimin mükemmel bir örneği. Bir süre önce, onları neşeli, genç ve el yazısıyla hatırlayabileceğiniz gibi, Küçük şempanze büyüdü ve imajını buna göre şekillendirdi.

3 Büyük Metin

Gazeteler ve dergiler için bu tanıdık bir şey olabilir.

Yine de, bu eğilim bir şekilde çevrimiçi yayınlar olsalar bile, yalnızca gazete ve dergiler tarafından değil, aynı zamanda büyük e-ticaret web sitelerinde de kullanılıyor.

Her şey dikkat çekmekle ilgili ancak aynı zamanda yeniden tasarlandıktan sonra yeni bir marka kimliği olarak da kullanılıyor.

Dijital bir bilgi çağında, çok fazla haber var ve her bilgi parçası yararlı değil – seçici olmanızı ve güvenilir kaynaklardan bilgi almamızı öneriyoruz.

En yeni yaratıcı web tasarım trendlerini uygulamakla ilgileniyorsanız – doğru yere geldiniz: “Garanti Web Tasarım

Paylaş:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar