Web tasarımda yazı tiplerinin önemi

Yazı tipleri firmanın düşünce yapısını oluşturur. İçerikte kullandığınız font ve yazı biçimleri duygusallığı ve otoriteyi ifade eder. Özellikle yazı tipi uyumu web tasarım için çok önemlidir. Web sitenizde ikiden fazla yazı tipi kullanımı sitenizde kötü ve amatör görüntülere yol açabilir. Bu yüzden iki den fazla yazı tipi kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Kurumsal web tasarım için en önemli özelliklerde fontlardır. Kurumsal kimliğe uygun font kullanımı ve gözü yormayacak fontlar kullanılmalıdır. Font boyutları  çok küçük olmamalıdır. Ziyaretçi içeriği rahatlıkla okuyabilmelidir. Fontlar ne kadar okunaklı olursa ziyaretçide o kadar çok memnun olur. Heading etiketleride bu yüzden seo için önemlidir. Sitenizde bulunan h1 h2 h3 h4 h5 h6 etiketleri ve bunların etkisini çok iyi görebilirsiniz. Sitenizdeki yazı boyutlarının çok küçük olmamasına dikkat etmelisiniz.

Paylaş:

Yorumlar

3 Yorumlar

  • Kesinlikle haklısınız. Yazınızda belirttiğiniz gibi Google H1 H2 gibi taglara çok dikkat ediyor. Özellikle metinlerde ve makalelerde bu taglar önemli. Bilgilendirici bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  • Yazı tipleri Google için çok değerli. Özellikle H1 H2 H3 tagları çok etkili. Bende makalelerde bu tarz taglara dikkat ediyorum. Çok güzel bir yazı. Teşekkürler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar