Web tasarımda görsellik nasıl olmalıdır ?

Gelişen teknoloji dünyasında, kullanıcılar sitelerini çok renkli yaparak sitelerini boğmaktadır. Böylelikle web siteye giren ziyaretçiler, sayfanın karışık olduğunu anımsayınca hemen çıkmaktadırlar. Bu yüzden web tasarım için görsellik çok önemlidir. Sitenize giren ziyaretçilerin hemen çıkmaması için, yapılan web tasarım çalışmalarının çok ince ayrıntılarla kurumsal yapıda olması gerekmektedir. Ziyaretçi siteye girdiği andan itibaren, görsel anlamda karışıklık hissetmemeli ve sitede daha uzun kalmalıdır. Sitede daha uzun kalan ziyaretçiler hem sizin için hem de Google için çok önemlidir. Uzun süre sitenizde kalan ziyaretçiler Google tarafından dikkate alınarak, sizleri seo optimizasyon açısından büyük etki yaratmaktadır. Görsel tasarım için sitenin sade ve kurumsal renklerde olması çok önemlidir.

Doğru görsel tasarım ile kurumsal kimliğinizi yapılandırmalısınız. Firmanızın sanal ortamdaki duruşunu bütünleştirmek için site tasarımınız uyumlu olmalıdır. Sitenizdeki görsellik tamamen anlaşılır ve firmanızı çok rahat anlatabilmelidir. Günlük yaşantımızda örnek verecek olursak, Bir erkeğin siyah takım elbise giydiğini varsayalım. Takım elbise zarafeti ve ciddiyeti temsil eder ve bu takımı seçerken de renk ve uyumluluğa çok dikkat ederiz. Kravat, ayakkabı ve kemerin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bu sayede görsel açıdan tam uyumluluğu yakalarız ve kendimizi iyi hissederiz. Web tasarımda görselliğin önemi de işte budur. Renk uyumluluğu, desenler ve ince ayrıntılardır. Tasarım ne kadar düzenli ve dikkat çekici olursa, o kadar çok müşterilerimiz memnun kalır. Böylelikle marka bilinirliğimiz güçlenerek, çabuk üst sayfalarda yer alırsınız.

Profesyonel web tasarım da görselliği çok iyi yapabilmeniz için program bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle tasarım olarak Photoshop ve Illustrator programlarını öğrenmelisiniz. Alt yapı olarak WordPress gibi özel cms açık kaynak kodlu alt yapılarını tercih edebilirsiniz. HTML ve CSS öğrenmelisiniz. Özellikle bir web sitesi yapmak için yazılım alt yapınız iyi olmalıdır. Bunlardan biride WordPress gibi açık kaynak kodlu PHP alt yapısını öğrenmeniz, sitenizdeki görselliklerde kaliteli iş çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Bu programlar sayesinde, istekleriniz doğrultusunda web siteleri oluşturabilirsiniz. Eğer web tasarım programlarını bilmiyorsanız, kurumsal web tasarım firmalarıyla iletişime geçmelisiniz. İşini iyi yapan web tasarım firması sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kimliğinize özel web tasarım projesi çıkartarak, fayda sağlayabilirsiniz.

Paylaş:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar