Web tasarım için seo’nun önemi

Web tasarım kurumsal kimlikler için çok önemli bir araçtır. Yalnız sitenizi sadece tasarım yönünden etkili yapmak birşeyi ifade etmez. Sitenizi kullanıcılarla buluşturmanız gerekmektedir. Bunun için de seo optimizasyon yani arama motoru ayarlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu seo ayarlarının doğru yapılması sonucunda web siteniz anahtar kelimelerinizde ilk sayfalarda olarak ürünlerinizi doğru kişilere, kullanıcılara ulaştıracaktır. Seo ayarları yanlış yapıldığında ise Google sitenizi sandbox yaparak web sayfanızı tamamen alt sıralara çekecektir. Bu yüzden web tasarım da se onun önemi çok büyüktür. Seo olmadan internet üzerinde satış ve prestij yapamazsınız.

Google üzerindeki istatistiklere göre en çok tıklanan web siteleri organik aramalarda olan web siteleridir. Bu yüzden organik aramalarda üst sıralarda olmanız. Ürün ve hizmetlerinizi doğru kullanıcılarla buluşturmanız için gereklidir. Bu sayede ürünlerinizin kendi kendini satmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde yapılan Adwords reklamları ile de seo bazlı çalışmalar yapabilirsiniz. Adwordse anahtar kelimelerde bir kaç ay reklam vererek, ziyaretçi bazlı seo dan yararlanabilirsiniz. Ziyaretçi bazlı seo, ziyaretçilerin anahtar kelimelerinizde tıkladığında sitenizde kalma süresidir. Bu şekilde doğru reklam çalışmalarında fayda sağlayacaksınız. Yalnız ziyaretçilerinizin sitenizde uzun vadede durması için, içeriklerinizin kullanıcı bazlı, fayda sağlayabileceği içeriklerle doldurulmalıdır. Bu sayede doğru sonuçları elde edebilirsiniz.

Web sitenizden fayda sağlayabilmeniz için, seo optimizasyon kesinlikle yaptırmalısınız. Marka bilinirliğiniz ve doğru kullanıcılar için, web sitenizi anahtar kelimelerde üst sayfalarda taşımak firmalar için yapılması gereken öncelikli iştir. Günümüzde firmalar arası rekabet olduğu için, bu ayarlar doğru yapılarak fayda sağlamalısınız. Örnek verecek olursak; ayakkabı alacağınızı varsayalım. Ayakkabı kelimesi çok aranan bir kelimedir. Ayakkabı almak istediğinizde ilk sayfadaki sitelere bakarız ya da reklam ağı geniş olan, nike, puma gibi firmaların sitelerine bakarız. İlk 3 sayfada olmayan firmalar ürün ve hizmetlerini doğru pazarlayamazlar. Ayakkabı satan firma olarak, sitemiz ilk 3’te çıkmıyorsa, ara sokaklarda iş yapan firmalar gibi olursunuz ve ziyaretçilerinizin sizleri bulması çok zor olacaktır. Aksine ilk sıralarda çıkan web sitesi üst caddelerde mağazası olan firmalar gibidir.  İlk 3’te olan siteler, kullanıcılar tarafından çok tıklanan sitelerdir. Bu yüzden firma popülerliğinizi üst sayfalara taşıyarak büyük satışlar yapabilirsiniz.

Paylaş:

Yorumlar

2 Yorumlar

 • Hocam, sitemizde seo sayfası var burda ürün açıklam kısmı anahtar kelime ve ürün sayfa başlığı var ürün sayfa başlığında 55 karakter oluşturmaya çalışıyorumda başlık sizce nasıl olmalıdır ? örnek vereyim hocam

  Yangın Paneli | Yangın Paneli Fiyatları | Yangın Sistemleri

  veya

  Yangın paneli sistemleri en uygun fiyatlarla !

  doğru olan hangisi hocam

  • Title seo optimizasyon için çok önemlidir. Bu yüzden doğru ve en çok aranmasını istediğiniz anahtar kelimelerde, maksimum 60 karakteri geçmeyecek şekilde yapılması gerekmektedir. Yangın paneli anahtar kelimesini tercih ediyorsanız, başlıkları slogan şeklinde değilde, anahtar kelime şeklinde yapmalısınız ve aralarında – | gibi işaretler kullanırsanız daha etkili olacaktır. Bu şekilde doğru adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir