Web Sitenizi Tasarlamadan Önce 5 Önemli Konu!

Belki de ilk defa bir web siteniz olacak ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Paranızla hayal ettiğiniz kaliteli hizmeti almak için bu konulara dikkat edin!

1- Hangi programlama dilinde kullanılmalı?
WordPress gibi hazır sistemlerle 1 günde bir web sitesi yapılabilir. Bunun hem avantjları hem de zararları olabilir.

Avantajları:

1-Web sitenizi hazırlamak daha az zaman alır.
2-Wordpress çok şey bilir, bu nedenle şirketinizle ilgili problemleriniz olsa bile, destek için başka bir kişiyi veya şirketi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Dezavantajları:

1-Genellikle orijinal yazılımdan daha yavaş ve ağırdır.
2-Gerekli güncellemeler yapılmazsa sitenize virüs bulaşabilir.

Peki ne öneriyoruz?

Cevap duruma göre değişir. Web sitenizi nasıl yaparsanız yapın, en iyi çözüm hızlı destek ve yaratıcı web tasarım yaptırmaktır. Kurumsal ve profesyonel bir çözüm arıyorsanız, projenizin optimize edilmiş analizi daha güvenli ve daha hızlı olacaktır.

Veritabanı olarak Csharp (C #) ve Microsoft SQL kullanıyoruz. Facebook’un php ile yazılmış olduğu düşünülürse, fark yaratan programlama dili değil, yazılım üreticisinin kodla nasıl oynadığı daha önemlidir.

2- Şimdiye kadar birlikte çalıştığınız Ajans / freelancer daha önce kimlerle çalıştı?

Genel olarak, şirketlerin sitelerinde yaptıkları web tasarım referansları vardır. Tek tek sitelere bakarak en az 40 saniye harcayın. En az 4 tasarımdan hoşlanıyorsanız, web sitesi sahiplerini arayın ve web tasarım şirketi hakkında bilgi edinin.

Ancak, referanslar sayfasında mümkün olduğunca tarihsel olarak geriye dönün ve son 3 referansa bakın ve sorun.

3- Tam olarak neye ihtiyacınız var? Bir web danışmanından yardım almak yardımcı olur mu?

“Yazılımın sonu yok” diye bir ifadesi var. Bu web tasarımcınız, bir ürüne ihtiyacınız olmadığını söylerken, başka taraftan bu modülü ekleyelim der, gereksiz bir maliyet olacak. Web sitesinde neye ihtiyacın olduğunu tam olarak nasıl anlarız ? Bu durumlarda Web danışmanı size büyük fayda sağlar.

4- Teklifler arasındaki fiyat farkları

Bu sektörde fiyatlar arasında inanılmaz bir boşluk var. Bazıları 500 TL, bazıları ise aynı siteyi 5000+ TL için inşa edebilir. Peki kim yapmalı? Buradaki en önemli sorun, hizmetinizden ve web sitenizden ne beklediğinizdir. Farklılık ve Kalite detaylı olarak saklıdır! 1500 TL’den daha düşük ücrete sahip şirketlerin bu bilgileri kaçırması çok muhtemeldir. Sonuçta, bir siteniz olabilir, ancak sizi tatmin etmeyebilir.

Diğer bir olasılık, günü kurtarmak için harcanan çaba nedeniyle, önümüzdeki günlerde sizinle ilgilenmek için zamanı olmayabilir. Ancak, istediğiniz birçok hizmet varsa, bu fiyat artabilir.

5- Fiyat görüşmesi

Hizmet sektöründeki insanlar genellikle hak ettikleri ücretleri alırlar. Bağlantısı çok ticari bir kişi olarak görünmüyorsa, fiyatı konusunda görüşmemenizi tavsiye ederiz. Aksi halde, sitenizi inşa eden kişinin enerjisi azalırsa, yapılan işin kalitesi de düşebilir.

Paylaş:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar