Seo nedir ?

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) arama sonuçları üzerinde hedeflenen arama kelimelerde arama yapıldığında üst sıralarda yer almak için yapılan bir dizi işlem için verilen genel addır. Arama sonuçlarında ikinci ve üçüncü sayfada yer almak size pek bir getiri sağlamaz, zira pek çok kişi, arama sonuçlarının ilk sayfasında beliren sonuçlardan tatmin olurlar.   Google arama sonuçlarında ilk sayfa ve üst sıralarda bulunmak için ikinci bir alternatif olarak bulunan Google Seo Optimizasyonu ile tıpkı adwords da olduğu gibi faaliyet gösterdiğiniz alanda yapılan aramalarda etkin bir şekilde bulunmanızı sağlamaktadır. Yalnız bu reklam modeli gibi dakikalar içerisinde değil, 2 ya da 3 aylık bir zaman zarfından sonra netlik göstermektedir. Google seo optimizasyonunda web sitenizin ve sayfalarınızın yapılacak olan google aramalarında üst sıralarda ve ilk sayfalarında çıkabilmesi için bazı uygulanan seo teknikleri çalışmaları vardır. Bu seo teknik ve taktikleri ile web siteniz tamamı ile google ile uyumlu olarak tekrar gözden geçirilerek, arama motoru örümceklerinin web sayfalarınızda rahatça dolaşımını sağlar ve web sayfalarınız tamamı ile özgün, bilgilendirici, faydalı ve kaliteli içerikler ile doldurulur. Daha sonrasında yapılan bir takım çalışma ve aşamalar ile Google’nin web sitenizi sektörünüz ile ilgili yapılacak aramalarda bulunması sağlanır.

Paylaş:

Yorumlar

2 Yorumlar

  • Google ‘da ilk sayfaya gelebilmek için belirli bir ziyaretçi sayısı gerekiyormu ? kelimelerin çok olması yada az olması seo da bir etki yaratırmı ve reklam vermeden ilk sayfaya gelinebilinirmi?

    • Merhaba Ahmet Bey, Ziyaretçi bazlı seo en etkili arama motoru optimizasyonudur. Anahtar kelimelerinizde ne kadar çok tıklanırsanız, o kadar çok ilerleme kaydedersiniz. Burada önemli olan Google’un sevdiği sistemlerle içeriğinizi arama motoru optimizasyonuna uygun ayarlamanızdır. Kelime çok olması ve kelime içerisindeki anahtar kelime yoğunluğu en az %5 olmalıdır. Özgün içerik, faydalı bilgiler, anahtar kelime odaklı çalışmalar ve doğru backlinklerle kısa sürede yükselişi görebilirsiniz. Seo‘nun amacı reklam vermeden organik aramalarda çıkmaktır. Yalnız Adwords reklamı da seo için en etkili ziyaretçi bazlı seo sistemidir. Google Adwords‘e vereceğiniz reklamlarınızda, web sitenize giren ziyaretçilerinin trafiği yüksek olur, burada dikkat edilmesi gereken içeriklerinde uyumlu olması ve ziyaretçinin hemen çıkmama oranıdır. Bu sistemi yakaladığınızda 100% başarıyı elde edersiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar