Özel Web Tasarımı Nedir?

Özel web tasarımı, kişisel ve kurumsal firmaların sanal ortamdaki duruşlarını en etkili şekilde yansıtabilmesi ve ilk sayfalarda kalıcı olabilmesi için yapılan çalışmaları kapsar.  Firmanıza özel yapılan web tasarım projeleri ile akılda kalıcı bir yapı oluşturarak, doğru tasarım ile doğru müşteriler elde edebilirsiniz. Firmanızın kaliteli kurumsal kimlikte oluşması için web sitenizin tasarımı ve konumu çok önemlidir. Tasarım konusunda zayıf kalmış ve karmaşık olan siteler, ziyaretçilere kötü izlenim bırakacaktır. Buda ziyaretçilerin kurumunuz hakkında sektörde kendini kanıtlayamamış bir firma olduğunuz kanaatine varacaktır. Günümüzde, bir hizmet veya ürün satın almak istediğimizde aramızda konutuğumuz ilk sözler şunlardır: “ Google’ye yaz çıksın.  İnternete bir bak. ” gibi konuşmalarımız herkes arasında yapılmaktadır. Böylelikle Google sonuçlarına bakarız ve ilk sayfalarda olan firmalardan hangisi hoşumuza giderse onu tercih ederiz. Bu yüzden web sitenizin üst sıralarda ve özel web tasarımı yapılmış olması paha biçilemez.  Özel web tasarım ve SEO ile rakiplerinizden daha üstün bir prestij sağlamış olursunuz.

Analiz herşeyden önce gelir. Web sitenizden istediğiniz verimliliği almak için rakip analizi yapılması gereklidir. Sektörde olmayan, farklı kurumsal web tasarımı yapılarak, çok iyi izlenim sağlanmalıdır. Kusursuz bir görünüm ve müşterilerinizin sıkılmadan sayfanızda dolaşacağı ve istediği hizmeti kolaylıkla bulabileceği özel web tasarımı oluşturulmalıdır. Böylelikle kurumunuzu doğru yansıtacak renk ve tasarımlarla, doğru kullanıcılar elde edebilirsiniz.

Web sitesi yaptırmadan önce, tasarımınızın farklı olmasına ve kendi kimliğinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konularda kurumsal firmalardan destek almanız sizleri doğru adımlarla, kurumunuzu güçlendirmek adına yapmış olduğunuz en doğru başlangıç olacaktır. Aynı görseli ve farklı tasarım çıkartamayan firmalarla çalıştığınızda ise, kurumsal kimliğinizi çok iyi yansıtamayacaksınız ve ziyaretçilerinizin web sitenizde durma oranı da azalacaktır. Seo konusunda da sıralamadan düşerek, İnternet ortamında yok olacaksınız. Bu yüzden doğru tasarım çok önemlidir. Bunların yanında sitenizin seo alt yapısı da çok önemlidir. Siteniz yapılırken seo alt yapısının doğru olması özellikle, meta linklerinizin başlıklarınızla (title) ilişkili olmasıda çok önemlidir. Bu tarz alt yapılarla seo optimizasyon dan faydalanarak, rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Paylaş:

Yorumlar

5 Yorumlar

  • Yaptığınız özel web tasarım ve referanslarınızı inceledim. Mükemmel bir web sayfası yapmışsınız. Bu yazınızda ki bende kurduğum yapısal şirketim için özel bir web tasarım istiyorum. Bana mail adresimden ulaşabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

    • Merhaba Ramazan Bey, Mail adresinize geri dönüş yapılmıştır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  • Kurumsal şirketler için tasarım çok önemli. Ramazan beye katılıyorum. Bende sitem için özel bir tasarım istiyorum. Bana dönüş yapabilir misiniz ? Teşekkürler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar