Özel e-ticaret sitesi

Günümüz teknolojisinde, e-ticaret satış siteleri markaların ürünlerini sanal ortamda pazarlaması açısından çok büyük satış sağlamaktadırlar. Yalnız bu satışı sağlayan siteler, ziyaretçi ye yönelik özel ve karmaşıklıktan arınmış web siteleridir. E-ticaret sitesinin en büyük önemi sadeliktir, fakat sadelik derken renk uyumu ve kimliğe uygun tasarımlardır. Bu yüzden özellikle satış sistemi kurulacak sitelerde, kurumsal kimliğe çok önem verilmelidir. Satış sitesinin anasayfasına giren ziyaretçi tüm işlemini rahatlıkla yapabilmeli ve ürünlerini aynı sayfada iken sepete ekleyerek alışveriş yapabilmelidir. Böylelikle ziyaretçi ürünleri rahat incelediği ve rahatlıkla alışverişini yapabildiği için memnun kalacak, sizlerde arama motorları tarafından sevilen ziyaretçi bazlı seo dan faydalanarak ilk sıralarda sürekli yerinizi koruyacaksınız.

Paylaş:

Yorumlar

5 Yorumlar

 • Kolay gelsin. Hocam özel bi e-ticaret sitem var, site içerisinde 4000’e yakın ürün var bu ürünlerin her birtanesine özellik açıklama kısmına 30-50 kelimelik bi açıklama yazısı yazdırdım. Hocam öğrenmek istediğim her ürün içerisindeki 4000 üründeki her yazıya link vermem doğru olurmu hepsini birbirine veya anasayfaya link versem olurmu. Ürün ismi neyse yazı içerisindeki o kelimeyemi link verelim yoksa farklı kelimelerdemi olsun hocam kusura bakma çok sordum ama bi yardımcı olurmusun 🙂 örnek altta yazdım

  Cam aydınlatma armatürü
  Banyo aydınlatma sistemlerinde kullanılan cam aydınlatma armatürü krom kaplamadan meydana gelmektedir. Isıya dayanıklı kristal camı mevcut olan armatürün gövdesi metaldir.
  Şeffaf renginde olan cam armatür, 20 W gücünde aydınlatma sağlamaktadır. Üründe G4 tipi duy kullanılmak ile birlikte pause aydınlatma tarafından, ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Ürün ISO 9001 ve CE kalite belgelerine sahip nitelikli bir armatürdür.

  • Merhaba, burada tek önemli olan link verme değildir. 4000 sayfalık ürüne link vermeniz Google tarafından spam olarak algılanabilir ve anahtar kelimenizde en alt sıralara düşebilirsiniz. Eğer siteniz backlink konusunda iyi durumda ve eski bir site ise Google bunu görmezden gelebilir ve faydasını görebilirsiniz. Ürün detaylarında oluşturacağınız açıklamalarda anahtar kelime yoğunluğunu %5 i geçmemenizi öneririm. Anahtar kelimelerinizde site içe on page seo çalımasına önem verin. Yalnız yeni site ise backlink çıkışı çok yapmayın. Google sitenizi sandboxa sokabilir. Yavaş ilerlemek daha sağlıklı olur. Linklemeyi yaparken dikkat edilmesi gerekir. Eğer güncel bir site ise hiç çekinmeyin. Link paylaşımı yapın. En son yapacağınız off page seo sistemidir. Bunda da en önemli nokta büyük ilan siteleri gibi kullanıcı sayısı çok sitelere backlink çıkışı yapmaktır. Umarım faydalı olmuştur.

 • Hocam teşekkürederim uzun zamandır bu konuyu araştırıyordum saol ilginine üşenmeden cevap vermişsiniz herkez sizin gibi alakalı cevap vermiyor başarılarınızın devamını dilerim.

 • Bazı e-ticaret sitelerinde karmaşık bir yapı oluyor ve bu yüzden insanların sitede gezinmeleri ve alışveriş yapmaları acayip zor oluyor. Bu tür yazıları ve bilgileri kesinlikle herkesin okuması lazım. Sonuçta insanlar iş yapmaya çalışıyor ve tecrübesizliklerinden dolayı para kazanamıyorlar. Bilgileriniz için teşekkürler.

 • Bazen girdiğim alışveriş sitelerinde karmaşık bir yapı görüyorum. İnsanın herhangi bir ürün satın alası gelmiyor, ya da yerini bulamıyor. Faydalı yazılarınız için teşekkürler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar