Opencart Nedir ? Avantajları Nelerdir ?

OpenCart, CMS açık kaynak kodlu çevrimiçi mağaza yönetim sistemidir. E-Ticaret yönetim sistemi için kullanılan MYSQL bağlantılı PHP kodlamasıdır. Bir çok dil seçeneği ve özel modüller içermektedir. Dünya genelinde lisanslı olarak serbest kullanıma sahiptir. Özel seo alanları ile arama motoru dostudur. Çevrimiçi bir perakendeciyseniz, büyük olasılıkla web sitenizde alışveriş işlevselliğine ihtiyacınız olacaktır ve OpenCart size ve müşterilerinize alışveriş görevlerini kolayca tamamlamalarında yardımcı olacak bir seçenektir. OpenCart online satış ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

OpenCart Avantajları:

  • Eklentiler OpenCart sistemi size çok çeşitli eklentiler sunar. Ücretsiz sürümün en yeni sürümü size yaklaşık 2.000 eklenti sunuyor, bu da web sitenizi işletmenizin ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirmenize yardımcı oluyor.
  • Destek OpenCart topluluğu oldukça önemlidir. Site içi problemler için teknik desteğe erişebileceksiniz. Diğer OpenCart kullanıcılarının ve bazı yetenekli programcıların da size bilgi vermekten mutluluk duydukları topluluk forumları vardır. Bir hata mı buldunuz? OpenCart web sitesinde bildirmenin hızlı ve kolay bir yolu vardır, böylece bir destek talebi göndererek sorunuzu bildirebilirsiniz.
  • Senaryo OpenCart için komut dosyası mimarisi, Model-View-Controller (Model-Görünüm-Denetleyici) adlı popüler bir programlamaya dayanır. Bu komut dosyası temelinin popülaritesi nedeniyle, siber alanda bu komut dosyasına aşina olan ve gerektiğinde yardıma en uygun erişimi sağlayan birçok insan vardır. Bu komut dosyası da XHTML  ile uyumludur.
  • Sunucu Kaynakları OpenCart, bazı rakipleri kadar çok sayıda yerleşik özelliğe sahip olmadığından, onu çalıştıran sunucu sistemlerinde çok daha az yorucudur. Sitenize tonlarca eklenti eklemek, sizin ve kullanıcılarınızın deneyiminin hızını ve verimliliğini artırabilir, ancak sadece birkaç temel özelliğe sahip olmak, OpenCart’ın kullanımını hızlı ve kolay hale getirir.
  • Gösterge Paneli OpenCart’ın yönetimi, yeni kullanıcıların anlaması için özellikle kolaydır. Yönetici paneli düzgün, anlaşılır ve yönetilmesi kolaydır. Yeni başlayanlar için, bunların hepsi alışveriş sepeti sitenizi çalışır duruma getirmek için önemli faktörlerdir. Bu programın kullanıcı dostu doğası, yönetici kontrol panelinden müşterilerinizin deneyimine kadar uzanır.
  • Maliyet CMS Açık Kaynak platformu sayesinde OpenCart’ı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Çoğu küçük işletme çevrimiçi mağazasında, ilk kullanıma hazır sürüm gayet iyi çalışacak ve bu sürümün size hiçbir maliyeti olmayacaktır. Sitenizi kendi haline getirmek için muhtemelen eklemek isteyeceğiniz eklentiler ve temalar, web tasarımcının ücretine bağlıdır.

Neden eticaret sitesi!

Paylaş: