İyi bir e-ticaret sitesi nasıl olmalıdır?

İyi bir e-ticaret sitesi olması için öncelikle biraz sermayeniz olmalıdır.Eğer yoksa hiç böyle bir işe kalkışmayın derim.

  • 1- Web site tasarımı
  • 2- Sanal Pos
  • 3- Adwords veya Seo Optimizasyon
  • 4- Sosyal Medya

İlk 3 madde için yeterli paranız varsa yola devam,e-ticaret sitelerinde en önemli etken giren ziyaretçinin siteden nasıl kolay alışveriş yapacağını ve site’ye en kolay nasıl üye olurum arzusudur. E-ticaret sitesi yapılacak firma’ya öncelikle kendi ziyaretçi gözümüzden bakarak, rahat alışveriş yapma imkanı sağlayacak ve üstün özelliklerde olacak web siteleri yaparız. Siteye giren ziyaretçi (müşteri) site içinden aradığını en kolay şekilde bulup almalıdır.Sade tasarımlı bir e-ticaret sitesi müşteri açısından çok önemlidir.Sitenin google,yahoo,bing gibi arama motorlarında ön plana çıkmazsa sitenin bir anlamı kalmaz.Adı üstünde satış yapıcaz ilk sayfalara çıkmazsa nasıl fayda sağlayabiliriz ki, Seo optimizasyon(arama ayarları) eğer bunu yaptırmak istersek adwords’ten kurtulmuş oluruz.Günümüzde ilk sayfada olan reklamlara tıklanma oranı %30’dur.Reklamsız olarak üst sayfalara yerleşmiş olan sitelere ise %70’dir. Ben genelde müşterilerime ilk etapta seo optimizasyon öneririm.Ama adwords’te müşteri açısından önemlidir. Sosyal medya yönetimi ise sizi özellikle üst sayfalara taşıyacak müşterilerin sizin sayfanızı her zaman girmek istemese bile facebook’tan ve diğer sosyal medya aracılığından takip edebilir ve bunlar optimizasyon açısından da çok önemlidir.En son kurulan sitenin sanal pos başvurusunu yapıyorsunuz. Bu anlattıklarımı yapan bütün firmalardan %100 fayda sağlayacağınızı unutmayın. Adı üstünde satış sitesi bu şakaya gelmez..

Paylaş:

Yorumlar

4 Yorumlar

  • Kolay gelsin hocam. E-ticaret sitesi için sosyal medya paylaşımları yapıyorum mesela 5 farklı sosyal medya hesabı var facebook, youtube,tweter,pinterest… e-ticaret sitemin linkini facebookda paylaşıyorum bi ürünü farklı bi sosyal medya hesabımda yine e-ticaret sitemin linkini paylaşayım yoksa facebook linkini mi paylaşayım hocam yani sosyal medya hesapları hep kendi aralarında olsa

    • Merhaba Enes bey, wordpress veya opencart tarzı alt yapılar kullanıyorsanız site ürün detay sayfasındaki sosyal medya paylaşım linklerinden otomatik paylaşım yaparsanız seo açısından çok fayda sağlarsınız. Web sitenizden sosyal medya hesaplarınıza verilen linklerle Google caffeine algoritmasından fayda sağlayacaksınız. Tabikide tek link paylaşımları yetersiz kalır. Güncel olmasıda çok önemlidir.

  • Sosyal hayatın ve alışverişin tamamen internet ortamına taşınması nedeniyle e-ticaret sitelerine hem satıcı hem de alıcı olarak talep arttı. Ancak bazı sitelerde zor ve karmaşık bir tasarım ve güven vermeyen bir yapı görüyorum. Dolandırıcı olmayan kişiler, bu tür eksiklikleri ve tabi ki bahsettiğiniz diğer unsurlar yüzünden satışlarını artıramıyorlar. Oldukça verimli bir yazı paylaşmışsınız, umarım okuması gereken herkes bu yazıya ulaşabilir. E-ticaret siteleri çok zahmetli olsa da güzel bir pazar oluşturduğu kanısındayım. Diğer paylaşımlarınız da için de ayrıca teşekkürler.

  • Son zamanlarda pek çok e-ticaret sitesi açılmaya başladı. İnsanların internetten alışverişe alışmasıyla beraber daha da artacak gibi duruyor. Siz de böyle bilgilerle daha kaliteli ve güvenilir bir site oluşturulmasında yardımcı oluyorsunuz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar