GTmetrix Nedir ?

GTmetrix Nedir ?

GTmetrix, web sayfalarınızın optimizasyon performansını gösterir. Detaylı veriler ile sitenizi doğru yapılandırmanız için bilgiler verir. Bu bilgiler sayesinde web sitenizin hızını arttırabilirsiniz. Web siteniz için başta gelen seo analizleri yapacağınız web sitesidir. Web siteniz için yapılan SEO çalışmalarında yardımcı olacak nitelikli web sayfasıdır. Web sitenizin kalitesini performansını A’dan F’ye değerler vererek analizler sunar.

Web site hızınızı test edebileceğiniz ve detaylı raporlar çıkartabileceğiniz bir araçtır. Özellikle web sitesi tasarımcıları için ideal bir analiz sitesidir. Sitenizdeki gecikmeleri önleyebileceğiniz önemli bir seo aracıdır.

GTmetrix Neden Önemlidir ?

SEO nun başta gelen ilk kuralı web sayfalarınızın hızıdır. Web siteniz ne kadar erken açılırsa ziyaretçi gözünde o kadar iyidir. Açılış sayfa hızı 3 saniyeden fazla olmamalıdır. Sayfa açılış süresi uzun olan web siteleri Google arama motorlarında sıralamadan düşer. Bu yüzden GTmetrix web sitenizin hız performansını detaylı olarak analiz eder. Bu analizler sayesinde web sitenizdeki eksiklikleri görerek sitenizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

GTmetrix Nasıl Kullanılır ?

GTmetrix ile web sitenizin performansını detaylı analiz edebilirsiniz. GTmetrix.com üzerinden web sitesine giriş yaparak sitenizin detaylı analizini çıkartabilirsiniz. GTmetrix sitenine giriş yaptığınızda web site url alanını göreceksiniz. Bu alana web sitenizin adını yazarak test butonuna basıp detayları çıkartabilirsiniz. Bu detaylar ile sitenizin verimliliğini ölçebilirsiniz.

GTmetrix Ücretsiz Midir ?

GTmetrix  ile ücretsiz seo analizleri yapabilirsiniz. Bu analizler ile web sitenizin optimize edebileceğiniz gibi ileri de olabilecek güncelleme ve detaylar için ücretli hesaba da geçebilirsiniz. Her SEO detay araçları gibi ek özelliklere sahip olmak için ücretli hesap sistemi de mevcuttur. Web sitesine kayıt olarak bu analiz sayfasını webmaster araçlarınız ile optimize edebilirsiniz. Web sitenizdeki performansı ölçerek eksik yapılandırmaları düzeltmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

Web sitenizin performansı çok düşükse ve hız problemleri çok yaşıyorsanız ücretli pakete geçmenizi öneririz. Böylece özel seo çalışmaları yapabilir sitenizi daha verimli hale getirebilirsiniz.

GTmetrix seo analizlerinde öncülük eden en iyi raporları gösteren web sitesidir. Web siteniz için en iyi değerleri GTmetrix sitesinden görebilirsiniz. Garanti Web Tasarım olarak web sitenizin performansını detaylı ölçebilmeniz için GTmetrix aracını öneriyoruz.

Arama optimizasyonu faydaları!

Paylaş: