Google’da 1. Sırada Olmanızı Sağlacak 3 Önemli Bilgi

Google gerçekten de böyle makalelerle dolu. Herkes bir uzmandır ve hepsi odaklandığınız anahtar kelimelerle ilgili konumunuzu yükseltmek için “yardım” etmeye çalışır. Bazıları bu konuda iyi para kazanıyor, bazıları ise şanslarını deniyor. Ancak çok azı arama motorlarında nasıl meşhur olduklarına dair deneyimlerine dayanarak gerçek çalışmayı yapabilir.

Bu makalem de, organik büyümeye giden yol hakkında ve bu yolda size yardımcı olacak üç önemli bilgileri ele aldım. Ayrıca, bugün Garanti Web Tasarım’ın  arama motorundaki konumunu bu makaleye yazacağız.

# 1 Bağlantılar

Bağlantılar, Google arama motorlarındaki konumunuzun sağlıklı bir şekilde büyümesi için önemlidir. 

Sık sık yazdığınız her şey iyi düzenlenmiş olur, anahtar kelimelere odaklanır ve SEO eklentileri bile sayfanızda / web sitenizdeki içeriği yayınlamanız için size yeşil ışık verir, ancak tüm bunlarda, hala ilk sayfada değilseniz,

İhtiyacınız olan şey, size trafik çekecek, etki alanı yetkinizi geliştirecek ve size biraz çekiş gücü sağlayacak, iyi puanlanmış web siteleri ve sayfaları bulmak. İş alanınızla ilgili bağlantıların daha büyük bir etkisi olduğundan, aynı alanda çalışan ve popüler olan birisiyle bağlantı kurmak isteyebilirsiniz. Bağlantıları ağ bağlantısı kurarak veya onlara karşılığında bir şeyler vererek alabilirsiniz. Her şey yeteneklerinize ve bağlantıları alabileceğiniz yerlerin sayısına bağlıdır. 

Elbette, kaçınmanız gereken bazı bağlantılar vardır – listeler ve dizinler arama motorları tarafından cezalandırılır ve böylece siz de cezalarınızı alırsınız. Öte yandan, size yardımcı olacak her zaman en az bir alternatif vardır. Google ‘daki [şirketiniz] ‘in [müşterileri ve ziyaretçileri almak istediğiniz yere yazıyorsanız] , bu şirketleri listeleyen blog yayınlarına veya web sitelerine bakarak başlayabilirsiniz.

Diğer bağlantı kaynakları, reklam makaleleridir, izleyicilerinize varlığınızı bilmeleri için harika bir yoldur. İnsanlar bu tür bir sayfa olduğunu anlamadan reklam makalelerini okumak için daha fazla zaman harcıyorlar. Ancak, bu şekilde düşünmelerini sağlamak için, markanızın adını, potansiyel izleyici kitlenizin kullandığı anahtar kelimelere yararlı ve iyi odaklanmış, bilgilendirici bir makale ile ilişkilendirmeniz gerekir. 

İşletmeniz için iyi bir bağlantı, işletmenizin reklamını yaparak ve web sitenizde gerçek, ilgi çekici ve otantik trafik elde ederek  Garanti Web Tasarım ‘ı seçebilirsiniz.

# 2 Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler de arama motorlarında daha üst sıralarda yer almakta önemli bir rol oynamaktadır. İçeriğinizde kullandığınız istenmeyen anahtar kelimelere dayanarak rastgele trafik almak istemiyorsanız, hedef kitlenizin ne için ve nasıl aradığı listesini belirlemeniz gerekir. Orijinal ve bilgilendirici içerikte kesin kombinasyonu kullanıyorsanız, arama motorları tarafından övülme ve neyse ki ilk sayfaya ulaşma şansınız yüksek. 

Garanti Web Tasarım‘ı en üst sıralarda bulabileceğiniz anahtar kelimeler: özel web tasarım ve özel web yazılım kelimelerin de bizi en üstte görebileceğiniz kesin. Bu nedenle, bu içeriklerinizi nasıl ve nereye yerleştireceğinizi bilmeniz gerekir.

Odaklanmaya değer olduğunu düşündüğünüz anahtar kelimelerin listesini tanımladıktan sonra, sayfalarınızda etraflarında içerik oluşturmaya başlayabilir ve sonucu bekleyebilirsiniz. Web sitenize veya sayfanıza yönlendiren iyi bağlantılara sahipseniz ve anahtar kelimeleri ve istatistiklerini yalnızca Google’da arama yaparak değil, aynı zamanda Google Arama Konsolu gibi araçları kullanarak da izlerseniz, zaman içinde elde ettiğiniz sonuçları her zaman artırabilirsiniz. .

# 3 Araçlar

Burada, ücretli veya yasadışı kullanılmayan araçları kullanmaktan bahsediyoruz. Muhtemelen zaten bildiklerinizi kullanıyorsanız, kullanmamalısınız! 

Sonuçlarınızı izlemek ve analiz etmek için Google tarafından sağlanan ücretsiz temel araçları kullanmaya başlamanızı öneririz: Google Analytics ve Google Arama Konsolu. 

Analytics, tüm trafiği ölçmenize ve web sitenize ne olduğu hakkında ayrıntılara girmenize olanak sağlar. Ayrıca, yatırımınızın sonuçlarını ortaya çıkarır – örneğin bağlantılar. Hangi bağlantılara yatırım yaptığınızı kolayca görebilir ve hangi bağlantılara daha fazla zaman harcamamanız gerektiğini kolayca görebilirsiniz. Ancak bunun dışında, Analytics size trafikle ilgili tüm bilgileri sağlayabilir ve stratejinizi yeniden düşünmek veya performansınızı geliştirmek için doğru zamanda belirli işlemleri yapmak için kullanabilirsiniz.

Diğer yandan, Google Arama Konsolu, organik trafiği ve performansını izlemek için ana aracınızdır. Asıl avantajı, gerçek sayfa sıralamanız, tıklamalar, anahtar kelimeler ve sorgulamalar hakkındaki tüm bilgileri görebilmenizdir. Başka bir deyişle, organik trafik için tamamen özel bir araçtır ve doğru kullanılırsa, stratejinizi kolayca oluşturabilir ve konumunuzu, trafiğinizi ve sonuçlarınızı artırmak için bir sonraki anahtar kelimenize ve birleşiminize odaklanabilirsiniz. 

White Hat Seo Nedir?

Paylaş: