Google siteden nasıl haberdar olur?

Google siteden nasıl haberdar olur? bu konunun çok ince ayrıntılarla, özellikle yeni web siteleri için önemi çok büyüktür. Web sitenizin içeriklerini otomatik bulacak şekilde programlanmış arama robotları sayesinde, sitenizin temel alt yapısı ve içerikleri indexlenir. Google sitenize giren ziyaretçi akışıyla fark ettikleri siteleri indexler ve sitelerin ne sıklıkla içerik eklendiğine güncellemelerine bakarak, sayfa taramasını buna göre gerçekleştirir. Google botlarının sitenizden haberdar olabilmesi için diğer yöntem dizin ekleme isteğidir. Ya da yeni link eklediyseniz hemen pingleme yoluyla ya da http://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html  linkinden istek göndererek, ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz. Yapılan yeni web tasarım çalışmalarında Google botlarının sitenizden haberdar olması için, bu link işleminin gerçekleştirilmesi önemlidir.

Google’nin sitenizden haberdar olma durumu, sitenizin ne sıklıkla içerik eklediğinizden kaynaklanır. Sitesinde hiçbir yayında bulunmayan, pasif kalan bir web sitesi arama motorları tarafından geç fark edilecektir. Bu da sizleri indexleme ve yeni içeriklerinizi üst sıralara taşınması çok zor olacaktır. Bu yüzden, üstte verdiğimiz linkten içerik linkinizi girerek, Google dizininde belirtmelisiniz.

Yeni kurulan web sitelerinin bakımı ve Google’a bildirilmesi çok önemlidir. Nasıl yeni doğmuş bebeği nüfus müdürlüğüne giderek, kayıt yaptırıyorsak web sitelerimiz için de bu aynıdır. Google’a bildirim göndererek yeni yapmış olduğumuz web tasarım işimizi kayıt ettiriyoruz. Böylece Google index almaya başlıyor. Yeni doğan bebeğin bakımı da burada çok önemlidir. Bebeğinizin sağlıklı beslenmesi de çok önemlidir. Web sitenizde de bunun önemi aynıdır. Yeni olan web sitelerinize sürekli içerik ve doğal yollardan özgün içerik girmek, sizleri arama motorlarında daha üst sıralara taşıyacaktır.

Web sitenize sürekli güncel tutun. Web sitenizde özgün paylaşımlar yapın. Web sitenizin sürekli index alabilmesi için içeriklerinizi her gün detaylı olarak, yapılandırın. Böylece daha hızlı verim alabilirsiniz. Web sitenizin arama motoru optimizasyonu ayarları kazanmanız için önemlidir. Sürekli içerik girilen ve özgün paylaşım yapan web siteleri, Google’da en çok sevilen ve güvenilir web siteleridir. Sitesine özen göstermeyen içerik eklemeyen firmalar ise, Rekabet arttıkça sizleri alt sıralara çekecektir. Web tasarım yapılırken, sitenizin dinamik yapıda olması çok önemlidir. Sürekli içerik girebilmeniz için kolay kullanılabilir, yönetilebilir panelli web siteleri isteyin. Böylece rahat içerik girebilirsiniz. Sitenize özen gösterin.

Paylaş:

Yorumlar

4 Yorumlar

  • Merhaba. Bloglarınız sayesinde sitemi gerçekten çok geliştirdim. Artık aramalarda hem üst sıralarda yer ediniyorum hemde diğer sitelere göre daha çok tercih edilen bir site haline geldim. Her yazınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.

  • Merhabalar. İnternet sitelerinin google tarafından bilinmesi kesinlikle site açısından çok önemli ve siz de bu konuda oldukça önemli bir bilgi paylaşmışsınız, çok teşekkür ediyorum size. Üzerinde çalıştığım internet sitesinin google tarafından bilinmesinin ardından değerleri de hızla artmaya başladı ve daha çok kişiye ulaşır hale geldim. Paylaştığınız diğer bilgilerin ve blog yazılarının da yakından takipçisiyim, tekrar teşekkürler.

  • Yalnızca bilgi değil link paylaşmanız da oldukça faydalı oluyor teşekkürler. Sade anlatım sayesinde konu hakkında bilgisi olmayan insanlar da çabucak kavrayabiliyor. Yazılarınızı çok faydalı buluyorum. Yenilerini de bekliyorum.

  • Site açsam da google ın sitemden haberi olmuyordu. Birçok araştırma yaptım ancak bu kadar net ve detaylı bir anlatımla karşılaşmamıştım. Çok yardımcı oldu teşekkürler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar