Google Adwords Yeni Düzenleme!

Google Adwords yeni düzenleme ile çok etkili ve çok maliyetli bir güncelleme yapmıştır. Yeni sistem ile artık sağ tarafta çıkan reklamlar yer almayacak. Reklamlar sadece sol ilk sıralarda gözükecek şekilde ve 1 site daha arttırılarak 4 siteye çıkarılmıştır. Google’nin geliştirdiği bu yeni sistem ile web site sahiplerine oldukça faydalı bir sistem yapmıştır.

Google arama motorunda tıklanan reklamlar genel olarak ilk 3 web siteleridir. Sağ tarafta kalan web siteleri fayda sağlamayan ve tıklanma oranı çok düşük olduğu için, hiçbir şey anlam ifade etmiyordu. Sağ tarafta bulunan reklamlar çok tıklanmadığı için geri dönüşler hiç denecek şekilde azdı. Yalnız ilk 3 sırada olan siteler sürekli geri dönüşü çok olan sitelerdi. Yeni gelen güncelleme ile artık tek şey bütçeye bakıyor. CPC maliyeti de yüksek olacağı için, ilk sırada etkili olabilmek için yüksek maliyet vermeniz gerekecektir. Yeni gelen sistem ile firmalar arası reklam rekabeti ve bütçe daha da çok artsa da en etkili sistem halinde dönüştürüldü.

Google’nin böyle bir yeniliği getirmedeki amacı sadece sizleri düşündüğünden değil, kendi cebini de düşündüğündendir. İlk 4 sırada yerinizi alabilmek için bütçenizi biraz daha arttırmak zorunda kalacaksınız. Bu durumda SEO devreye giriyor ve firmaların yaptırması gereken ilk hizmet kapsamına girmesi ortaya çıkıyor.

Seo optimizasyon yaptırmayan ve sadece Google Adwords reklamı veren firmanın bütçe konularında artık daralacağına inanıyoruz. Bu yüzden web siteleri için herşeyden önce SEO OPTİMİZASYON diyoruz. Bu ayarlar doğru yapılandırıldığında ve güncel olarak çalışmalar yapıldığında, Adwords reklamı vermeden çok büyük ödemeler yapmadan üst sayfalarda kalıcı olarak yerinizi alabilirsiniz.

Firmanız için en uygun reklam sistemi seo optimizasyon yaptırmanızdır. Böylece reklam vermeyerek hem maddi yönden hem de firmanızın kalitesini ortaya çıkartmak için özgün olarak ilk sayfada yer almanız, ziyaretçiler açısından da büyük etki yaratacaktır.

Paylaş:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar