Fullscreen web sitelerinin önemi

İnternet ortamında tasarım yönünden binbir çeşit web siteleri vardır. Bunlardan box, fullscreen (tam ekran) tasarımında olup mobile uyarlanan web siteleri görmekteyiz. Yalnız box sitelerde tasarım açısından ziyaretçi siteye girdiği andan itibaren yazıları okuma ve tasarım konusunda zorlanmaktadır. Bunun sebebi psikolojik olarak arka plandaki boşluğun tasarımın akılda kalıcı olmasıdır. Bu yüzden box tasarımlarda ziyaretçi kararsız kalabiliyor. Özellikle geniş ekranlı bilgisayarlardan box siteler incelediğinde ise sayfa tasarımı daha da küçülerek amatör bir görüntü kirliliği ortaya çıkıyor. Yeni nesil tasarımlarda artık fullscreen (tam ekran) web sayfaları tasarlanıyor. Tam ekran genişliğindeki web sitelerde ekran ne kadar büyürse büyüsün arkplan dizaynı katman olarak ayrı olduğu için herhangi bir bozulmaya neden olmuyor. Ayrıca slider ve benzeri modifikasyonlar sayesinde tam ekran çözünürlüğünü kapladığı için muazzam bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu da ziyaretçinin web sitenizde daha fazla zaman harcamasına sebep oluyor.

Fullscreen web tasarım ile sitenizde arkaplan kullanımı olmasa bile tasarım konusunda sorun yaşamazsınız. Tam ekran denilince akla gelen ilgidir. Ziyaretçilerin sitenizi incelediğinde daha dikkatli inceleme ve doğru sonuçları elde etmenize olanak sağlar. Fullscreen tasarım, mega menü ve akordeon gibi özellikli içeriklerle bütünleştiğinde ise, profesyonel web deneyimini kullanıcılarla buluşturuyorsunuz. Ürün ve hizmetlerinizi daha rahat pazarlama imkanınız oluyor.

Web sitelerinizin profesyonel yapıda hazırlanabilmesi için profesyonel kişilerle çalışmalısınız. Web tasarımı konusunda yeni nesil tasarımlar yapan ve kurumsal kimliğe özen gösteren firmaları tercih ederseniz, doğru seçimi yapmış olursunuz. Tam geniş ekranlı web sitesi ve bu tarzda sitelerin kurumsal yapıda ince ayrıntılarla yapılması ve uygun olması sizleri sektörde fark yaratacak bir prestije sokacaktır. Firmanızın İnternet’teki yüzünü güçlendirmek için tam ekranlı web tasarımı projeleri kullanıcılar için daha estetik ve anlaşılır olduğundan, faydasını çabuk göreceksiniz.

Sektörde fark yaratacak ve kurumsal kimliğinizi güçlü gösterecek tasarımlarla ziyaretçilerinizi sitenizde daha çok tutarsınız. Sitenizde çok duran ziyaretçi, Google tarafından da sevilerek seo dan faydasını hemen göreceksiniz. Bu yüzden yeni nesil web tasarım işlerinde fullscreen web tasarımı önermekteyiz.

Paylaş:

Yorumlar

2 Yorumlar

  • Bende kurumsal yapıdaki sitem için tam ekran web tasarımlarından yaptırmak için birkaç firma ile görüştüm. Sizin referanslarınız çok iyi ve yaptığınız tasarımlar çok güzel. Bana mail ile ulaşabilir misiniz ? Konuşmak isterim. Teşekkürler. Güzel makale.

    • Merhaba Tolga Bey, Mail ile detaylı dönüş yapılmıştır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar