Bir Freelancer Neden Daha İyi Performans Gösteremez?

Projenizi yürütmek için bir web tasarım uzmanıyla çalışmaya başlamadan önce, bir açıklama yapmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum: serbest çalışan bir web geliştiricisi size de profesyonel yardım sağlayabilir.

Bir rapor veya motivasyon makalesi göndermeniz gerektiğini hayal edin. Kabaca konuşursak, bir üniversite web sitesinde yazılarını görebileceğiniz bir öğrenciye bu raporu hazırlamak veya bu makaleyi yazmak için ödeme yapabilirsiniz. Veya resmen verilen ticari hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu nedenle, yapacağınız seçimden kesinlikle emin olmak için, önce bir web tasarım ajansı ile görüşüp neler beklediğinizi doğru bir şekilde formüle etmelisiniz.

İşte birkaç anahtar öneri:

Uzun süreli bir ilişki sürdürmek niyetinde olmalısınız. Ve bu profesyonel bir ajansın felsefesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece bir projenin başlatılmaya hazır hale getirilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda büyümesi ve tanıtımı için daha fazla destek sağlar.
Uzun vadeli harcamaları yönetmeyi planlamanız lazım. Bu nedenle, farklı aşamalarda, projenin değiştirilmesi, yeni beceriler içermesi, hatta bazı başarıları reddetmesi ve sıfırdan başlaması gerekebileceğinin farkına varmanız gerekir. Bunların hepsi, kiraladığınız kişi, bir serbest meslek sahibi veya kurum içi bir geliştirici ne olursa olsun finansman gerektirir. Ancak bir kurumun bunu öngörmesi ve en azından bazı harcamalardan kaçınmamanız durumunda yönetmenize yardımcı olmanız daha yüksektir.

Pazarda güvenli bir yer almak için sektörünüzü veya belirli bir alan adını daha iyi öğrenmelisiniz. İyi bir ajans gerekli araştırmaları yapabilecek uzmana sahiptir. Daha da önemlisi, bu uzman olası değişiklikleri izleyebilir ve sizin ve projenizin bunlara hızlı ve etkili şekilde tepki vermesine yardımcı olamasıdır.

Yani, bunlar bir web geliştirme uzmanını işe almak için kilit argümanlardandır. Şimdi bunun neden bir serbest meslek sahibi ile işbirliği yapmaktan daha güvenli ve daha faydalı bir karar olacağına dair nedenleri daha derinden inceleyelim.

Sebep 1: Şirket İçi Geliştiriciler Daha Fazla Beceriye Sahiptir ve Daha Fazla Fırsat Sunar.

Bir ajansla çalışmaya başladığınızda, projenizin başarıyla tamamlanması, takım çalışmasının bir sonucudur. Takım çalışması, belirli bir aşamada projenin geliştirilmesinden sorumlu olan farklı uzmanlardan oluşur, bu uzmanların birbirleriyle ve sizinle kişisel olarak müşterileriyle etkileşimini ve iş sürecinin belirlediği şartlara hızlı bir şekilde müdahale etmeyi gerektirir.

Şirket İçi Geliştiriciler Daha Fazla Beceriye Sahiptir ve Daha Fazla Fırsat Sunar. Bir web tasarım ajansı ile çalışmaya başladığınızda, projenizin başarıyla tamamlanması, takım çalışmasının bir sonucudur. Takım çalışması, belirli bir aşamada projenin geliştirilmesinden sorumlu olan farklı uzmanlardan oluşur, bu uzmanların birbirleriyle ve sizinle kişisel olarak müşterileriyle etkileşimini ve iş sürecinin belirlediği şartlara hızlı bir şekilde müdahale etmeyi gerektirir.

Serbest çalışan bir WordPress geliştiricisi, bu CMS’nin yanı sıra PHP, HTML, CSS ve benzerlerini tanıyan mükemmel bir kodlayıcı olabilir. Bununla birlikte, onların analitik veya dil becerileri arzu edilmek için çok fazla şey bırakabilir.

Bir ajans, projenin farklı bölümleri için sorumlulukları gereken becerilere sahip uzmanlar arasında bölerek yanlış anlama ve yanlışlık risklerini ortadan kaldırır.

Sebep 2: Ajanslar Müşteri Odaklı Zaman ve Proje Yönetim Danışmanıdır.

Web tasarım ajanslarının paralel olarak birden fazla proje üzerinde çalışabilmesine rağmen, yöneticileri her yeni müşteriye bireysel ve etkili bir yaklaşım sunabiliyor ve projeleri için bir ön ve tamamlayıcı plan hazırlıyorlar.

Ancak serbest çalışanlar, büyük ve karmaşık projeler için, özellikle bir endüstri tarafından belirlenen belirli özelliklere sahiplerse, stratejiler geliştirmek konusunda zorluk çekebilirler. Sonuç olarak, serbest çalışan bir geliştiricinin bir projeyi o kadar etkili bir şekilde yönetmesi çok zordur. Dolayısıyla, serbest ve şirket içi geliştiriciler arasında seçim yaparken bunu düşünün.

Sebep 3: Bir Şirket İçi Geliştirici Daha Güvenilir Bir Performansçı Olduğunu Kanıtlaması lazım

Birincisi, bu uzmanın belirli iş görevleri vardır. Bu görevleri yerine getirmedikleri takdirde, şirketin hareketi açıktır – bu işçi para cezasına çarptırılır, hatta kovulur.

İkincisi, bir ajansın geliştiricisinin sorumlu bir şekilde performans göstermesi için daha fazla motivasyonlu olmalıdır. Bu motivasyonlar, yapılan iş için elde ettikleri parayı içerir, ancak aynı zamanda kariyer büyümesini, uzman ekiplerinin kendi içinde gelişimlerini ve elbette, yukarıda belirtilen cezaları, ancak bunun kulağa üzücü geldiğini de kapsar.

Üçüncüsü, bazı nedenlerden dolayı atanmış bir uzman işi tamamlayamazsa, sorumluluk meslektaşlarına kaydırılabilir.

Serbest çalışanlar genellikle yalnız çalışır, bu yüzden hastalandığında ya da aile sorunları olduğunda kimse onları değiştiremez.

Sebep 4: Yöneticileri Çeşitli Paydaşları İzleyebilir

Bu onların uzmanlık alanıdır, sağladıkları hizmetin bir parçasıdır, böylece bir müşteri olarak web projesi geliştirmenin bu yönündeki yardımlarına güvenebilirsiniz.

Bir ajansın paydaş yönetiminin ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayabileceğinden emin olmak için, bir proje atamadan önce uzmanlarına danışabilirsiniz. Elbette, serbest çalışan bir geliştirici böyle bir seçenek sağlayamaz, ancak ajansın stratejileri de doğru ve güçlü olmalıdır.

Sebep 5: Uzman Bir Web Tasarım Ajansı, Kalite Güvencesini Garantiliyor.

İki kafa kesinlikle bir kişiden daha iyidir. Bu nedenle, bir web tasarım ajansındaki kalite güvence yöneticisi, tamamlanmış bir işin müşterinin ilk gerekli noktalarını, teknik standartlarını ve diğer önemli kriterlerini karşılayıp karşılamadığını kontrol etmekten sorumludur.

Öte yandan, serbest çalışanlar sadece kendi bilgi ve profesyonelliklerine güvenebilirken, müşteriler çoğunlukla güçlü ve güvenilir iş ilişkileri kurmak için temeller sağlam olan profesyonellere güvenirler. Bununla birlikte, serbest çalışan bir geliştiriciyle işbirliğinin riskli olabileceği anlamına gelmez. Bu sadece genel performans kalitesi ve bu kaliteyi tutarlı bir şekilde destekleme ve geliştirme kapasitesidir.
Bir ajans sadece bunu çok daha iyi yapar.

Paylaş:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar