Eki 24

(En fazla 300 Kelime ekleyebilirsiniz.)

Seksenli yılların sonunda birisi gelip “3-5 yıla kadar internet diye birşey çıkacak ve tüm dünyayı etkisi altına alacak” deseydi hangimiz bugün yaşadıklarımızın olabileceğine inanırdık?

21. yüzyılın en etkili iletişim aracı internet. Eskiden dünyada olup bitenlerden haberdar olabilmek için ya televizyonlardan dinliyorduk veya  bakkala, markete gidip gazete alarak bir gün sonra haberleri alıyorduk. Günümüzde elimizdeki akıllı telefonlar sayesinde tek bir dokunuşla dünya ile aynı anda olan bitenleri görebiliyoruz.

Türkiye’de nüfusa göre internet kullanım oranı 2002 yılında %11 iken 2013 yılı itibarı ile bu oran %50’yi aşmış ve hızla da yükselmeye devam ediyor. Gün geçtikçe dünyadaki internet kullanıcı sayısının artması, şirketlerin pazarlama aktivitelerinin artık  internet ortamına kaymasının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Artık internette en azından bir ticari kimliğiniz veya web sayfanız yoksa işletmenizin sürekliliği imkansız hale gelmiş durumda. Internetin pazarlama aktivitelerine olan katkıları yanında firmalara sağladığı sayısız diğer faydalar da var :

– Bilgiye erişim artık çok kolay hale geldi. Eskiden kitapları saklamak, taşımak, okumak çok zorken şimdi tek bir tuşla bütün dünya bir kütüphane olarak elinizin altında ve eskiden bilgiye ulaşmak için harcadığınız saatler, günler ve ayları şimdi saniyeler mertebesinde harcıyorsunuz. Dolayısı ile bu zamanı şirketinizin diğer aktivitelerine ayırabiliyorsunuz.